Vademecum "Botoks - zalety i wady" przedstawia plusy i minusy terapii jadem kiełbasianym

Wyszukaj:

Twój wygląd Cię martwi? Stosujesz preparaty upiększające, różne kremy, maseczki, regularnie korzystasz z usług kosmetyczki i nie jesteś zadowolona? Jeśli chcemy poprawić urodę bez operacji, rozwiązaniem jest botoks, który wstrzykuje się w wybrane mięśnie albo okolicę oczodołów bądź na czoło, czy też pomiędzy brwi.

Zdecydowałaś się? W takim razie dowiedz się więcej. Przeczytaj vademecum "Botoks - zalety i wady".

Zabieg trwa góra kilkanaście minut i jest raczej bezbolesny. Celem złagodzenia dolegliwości stosuje się maść przeciwbólową albo lód. Nie można zażywać środków przeciwbólowych, ponieważ skończy się to komplikacjami lub doprowadzi do odrzucenia substancji przez organizm albo spotęgowania efektów (np. nadmiernego odrętwienia, mrowienia czy czasowego paraliżu danej części ciała).

Po zaaplikowaniu botulina hamuje wydzielanie acetylocholina, co sprawia, że mięśnie się nie kurczą, następuje również wygładzenie skóry. Efekty pojawią się już po kilku dniach i utrzymają przez kilka miesięcy (nawet do pół roku).

Właśnie duża skuteczność oraz prostota zabiegu należą do największych zalet upiększania za pomocą botoksu. Młodszy wygląd już po kilku dniach i bez operacji warty jest chyba każdej ceny.

Poznaj teraz drugą część vademecum "Botoks - zalety i wady". Botulina jest neurotoksyną, dlatego może wywołać zasinienie miejsca iniekcji, bóle głowy. Oprócz tego może zakłócić pracę układu oddechowego, powodować nudności, czasowe zwiśnięcie powieki. Po zabiegu pacjent może czuć, jakby brała go grypa.

Botoks ma też właściwości paraliżujące. Istnieje prawdopodobieństwo (1-proc.) przemieszczenia się substancji, co wywoła przejściowe porażenie sąsiednich miejsc. Po zabiegu pacjent może odczuwać osłabienie mięśni twarzy. Może też pojawić się rumień.